Basketbalisti Miami i San Antonia potvrdili úlohy favoritov

07.05.2014 Celý región

New York 7. mája (TASR) - Basketbalisti Miami Heat zvíťazili v úvodnom stretnutí semifinále play off Východnej konferencie zámorskej NBA nad Brooklynom 107:86 a ujali sa vedenia v sérii 1:0 na zápasy. Obhajcovia titulu dokonale využili fakt, že Nets mali za sebou náročnú sériu s Torontom, ktorá sa skončila v noci na pondelok. Hostia dokázali držať krok s Heat iba v prvom polčase.

Po zmene strán si Miami vytvorilo dvojciferný náskok, ktorý si bez problémov udržalo až do záveru. Po štyroch prehrách vo vzájomných súbojoch zo základnej časti tak obhajcovia titulu zdolali Brooklyn vôbec po prvý raz v sezóne. Heat si zároveň udržali stopercentnú bilanciu v aktuálnom play off a zatiaľ suverénne kráčajú za obhajobou titulu. Hlavnou ofenzívnou zbraňou floridského tímu bol LeBron James, autor 22 bodov.

"Trochu sme sa báli, že po osemdňovej pauze budeme mať problém dostať sa do tempa, ale našťastie nestalo sa tak. Myslím, že za výkon v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili," komentoval duel James, ktorý v druhej štvrtine utorkového zápasu ako najmladší hráč histórie súťaže prekonal hranicu 4000 nastrieľaných bodov v play off. Tréner hostí Jason Kidd po zápase priznal, že jeho zverencom v závere došli sily. "Iba pred dvoma dňami sme dohrali sériu s Torontom. Na to sa však nemôžeme vyhovárať, podmienky v play off sú vopred dané. Na ďalšie stretnutie budeme lepšie priprevení," povedal Kidd.

San Antonio potvrdilo úlohu favorita

Úlohu favorita potvrdilo aj San Antonio, ktoré v konferenčnom semifinále na západe triumfovalo nad Portlandom 116:92 a v sérii vedie rovnako 1:0. Spurs zopakovali výborný výkon z posledného zápasu proti Dallasu, keď od úvodu nenechali nič na náhode a rýchlo si vytvorili rozhodujúci náskok. Prvú štvrtinu vyhrali domáci 29:16, v druhej časti si vypracovali až 24-bodové vedenie. Obraz hry sa nezmenil ani v druhom polčase, Blazers sa až do záveru nedokázali priblížiť súperovi na menej ako 20 bodov. Lídrom San Antonia bol rovnako ako v sérii proti Dallasu Tony Parker. Francúzsky rozohrávač nastrieľal 33 bodov a navyše počas celého zápasu výborne bránil hosťujúceho tvorcu hry Damiana Lillarda.

"Nezachytili sme úvod a tvrdo sme za to pykali. Proti tak skúsenému tímu, akým San Antonio bezpochyby je, musíme hrať úplne inak - sústredene a bez chýb," nechal sa počuť po stretnutí LaMarcus Aldridge, ktorý bol s 32 bodmi najlepším strelcom Portlandu.